Co chtějí zákazníci? Video.

Je to opravdu tak, netřeba hledat nic složitějšího. Jde o technologii, kterou ještě poměrně nedávno využívali hlavně profesionálové, protože to byl sice efektivní nástroj, ale poměrně nákladný. Dnes je tomu právě naopak. S trochou šikovnosti zvládnete udělat nápaditá propagační videa i na mobil.

Video do každé kanceláře

Spousta mobilních telefonů dnes zvládne natáčet v rozlišení 1080p, což bylo ještě před pár lety naprosto nemyslitelné. S dobou přišlo i mnoho vychytávek ke zlepšení výsledného obrazu. Mezi ně patří například elektronický stabilizátor, jenž zajistí krásně plynulý obraz bez otřesů způsobených pohybem kamery. Mnozí podnikatelé pochopili, že video je dnes jedna z nejlepších cest, jak představit nový produkt, zprostředkovat různé informace a mnoho dalších věcí finálnímu konzumentovi. Videa jsou zábavnější a mnohem úspěšnější vzhledem k tomu, že pro diváka je to mnohem jednodušší a srozumitelnější způsob příjmu informací, a to zejména při porovnání s textem.

Kdo na to má čas?

Důležité je získat divákovu pozornost do pěti až deseti sekund, jelikož jinak video přeskočí. Dobré video (ať už se jedná o film, videoklip či reklamu) poznáme tak, že o něm lidé přemýšlí a nezapomenou na něj hned po tom, co ho zhlédli. Skvělý příklad dobrého videa je reklama z roku 1984, kde Apple propaguje své počítače Macintosh. Po prvním odvysílání zasáhla prakticky polovinu Spojených států. Reklama líčí vzpouru proti totalitě orwellovského světa z románu 1984.

Vizuální stránka videa je sice důležitá, ale pokud se vám podaří chytnou diváka “za srdíčko”, máte vyhráno. Příběh prostě prodává už dlouhá desetiletí.